WIOSNA: Wytańcz sobie dobry nastrój

Taniec łączy w sobie plusy zarówno muzyki, jak i sportu. Po muzyce taniec odziedziczył łatwość niesienia ze sobą emocji. Każdy z nas słysząc muzykę, odnosi ją do swoich doświadczeń z przeszłości.

Wytańcz sobie dobry nastrój - 6weidera.pl

Od najmłodszych lat byłem muzykiem. Opowiedzianą w nutach historię ubierałem w swoje emocje i zamieniałem na dźwięki. Później uprawiałem sporty walki, lekką atletykę. Wszystkie te zajęcia pozwalały mi się oderwać od codzienności, poznać samego siebie, kształtowały moją psychikę. Przed dziewięcioma laty całkiem przypadkiem trafiłem na kurs tańca towarzyskiego. Poznałem magiczny świat ruchu, dźwięku, emocji. Od tej pory taniec stał się nieodłączną częścią mojego życia.- Takie słowa może wypowiedzieć każdy, kto chociaż raz skosztował magicznego świata tańca i zachłystnął się nim w całości.

 

Taniec łączy w sobie plusy zarówno muzyki, jak i sportu. Po muzyce taniec odziedziczył łatwość niesienia ze sobą emocji. Każdy z nas słysząc muzykę, odnosi ją do swoich doświadczeń z przeszłości. Uczymy się tego od najmłodszych lat, nie ma bowiem dziecka, które nie lubiłoby śpiewać czy tańczyć. Taka wyprawa do przeszłości sprawia, że ponownie przeżywamy dawne uczucia, emocje. W przypadku tańca, owe wspomnienia na ogół są przyjemne, tak więc na naszych twarzach samoistnie pojawia się uśmiech.

 

Muzyka to nie tylko wspomnienia. Okazuje się, że niesione przez nią drgania, bezpośrednio, fizycznie, oddziałują na nasz organizm. Szybka muzyka przyspiesza rytm serca, pobudza nas do działania. Wolniejsza muzyka działa wręcz przeciwnie, spowalnia rytm serca, uspokaja nas. Tonacja utworu oddziałuje na nastrój, nie bez znaczenia jest też dobór instrumentów i ich barwy.

 

Taniec jako sport natomiast, niesie ze sobą wszystkie plusy aktywnego wypoczynku. Wchodząc na parkiet odrywamy się od problemów życia codziennego. Koncentrując się na pracy naszych mięsni możemy dać odpocząć umysłowi, wypocząć psychicznie. Przy regularnych zajęciach, kilka razy w tygodniu, nasz organizm przystosowuje się do nowego trybu życia. Krew zaczyna krążyć w naszych żyłach szybciej, poprawia się ukrwienie całego organizmu, szybciej usuwane są toksyny. Organizm uczy się efektywniej wykorzystywać tlen z wdychanego powietrza, przez co poprawia się kondycja, a mięśnie przestają dawać o sobie znać w postaci zakwasów. Także zakres naszych ruchów ulega powiększeniu, poznajmy lepiej nasze ciało. Kursanci wychodząc zmęczeni z zajęć tanecznych często dziwią się, że w ogóle można odczuwać wybrane partie mięśni. Nie bez znaczenia jest fakt, że taniec jest także jednym z najlepszych


i najprzyjemniejszych sposobów utraty zbędnych kilogramów, dlatego niektóre szkoły wprowadzają do swojej oferty takie zajęcia jak odchudzanie tańcem, czy też fitness-dance.

 

Taniec, oprócz łączenia w sobie najlepszych plusów muzyki i sportu, ma w sobie także o wiele więcej. Przede wszystkim, każdy może znaleźć taniec dla siebie. Można rozwijać się zarówno indywidualnie w takich tańcach jak jazz, hip-hop, taniec klubowy, jak i w stylach tańczonych parami, takich jak taniec towarzyski, salsa, bachata czy kizomba. Zajęcia w parach, to oprócz sportu i przeżywania dobrej muzyki, także spotkanie z drugą osobą. Po przełamaniu pierwszych lodów, pojawia się radość ze wspólnego wysiłku, próba nawiązania komunikacji – partner prowadzi, partnerka próbuje podążać za sygnałami partnera. Jest to także szczęście z osiągania coraz większych sukcesów, z dostrzegania postępu, jaki coraz szybciej robimy.

 

Taniec uczy także pewności siebie. Każdy tancerz podświadomie chce być obserwowany i jest zawsze obserwowany. Jeśli nie przez widownię, to przez swoje odbicie w lustrze, skrupulatnie przyglądające się każdemu wykonywanemu ruchowi. Tańcząc do muzyki, opowiadamy różne historie, wcielamy się w różne postaci, uczestniczymy w małym przedstawieniu. Grając różne wyimaginowane postaci, coraz bardziej poznajemy prawdziwych siebie. I to daje nam tę pewność, której nie da nam w takim stopniu żadna inna aktywność.

 

Taniec to także wspaniały sposób na wyrażenie siebie. W balecie interpretujemy swoim ciałem muzykę klasyczną, w tańcu współczesnym, do nowoczesnej muzyki wyrażamy samych siebie, płynność ruchu naszych ciał. Na zajęciach sensual kobiety mogą nauczyć się, jak być jeszcze bardziej kobiece, na zajęciach lockingu natomiast, mężczyźni uczą się być zadziorni aczkolwiek wciąż kulturalni.

 

Każdy może odnaleźć swój styl tańca, który będzie go najlepiej wyrażał, w którym będzie mógł odnaleźć siebie, zadbać o swoje zdrowie i znakomity nastrój.

 

Wiosna to tobry moment, żeby zacząć naukę tańca. Ale od jakiego rozpocząć? Już wkrótce na Szóstce Weidera wspólnie z portalem Piruety.net przedstawimy Wam najpopularniejsze style. Zapraszamy. 

 

 

Wróć