No i Warszawa pobiegła!

Ponad 9 000 entuzjastów biegania i aktywnego wypoczynku wzięło udział w drugiej edycji imprezy Biegnij Warszawo.

No i Warszawa pobiegła!

Tegoroczny bieg zachęcał Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu. Kolor koszulki - zielony - symbolizował ZIELONE ŚWIATŁO DO BIEGANIA! 

W imprezie oprócz biegaczy wzięli udział chodziarze. W niebieskich koszulkach z Robertem Korzeniowskim oraz Grzegorzem Sudołem na czele ulicami przemaszerowało 5 000 uczestników po to by kibicować zmagającym się z kilometrami biegaczami oraz by uczcić obchodzony tego dnia Światowy Dzień Marszu.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 11 na placu między halą Torwaru a oddanym niedawno nowym stadionem warszawskiej Legii Warszawa.

Na przybywających ze wszystkich stron czekał Maciej Kurzajewski i zaproszeni goście.

 Na scenie pojawili się również Andrzej Grabowski, który znakomicie zadbał o duchową rozgrzewkę oraz Tomasz Zamiela z Fitness Klubu Aplauz, któremu szybko i sprawnie udało się w ten chłodny acz słoneczny dzień rozgrzać mięśnie biegaczy.Około godziny 11:40 uczestnicy wspólnie przemaszerowali na linię startu zlokalizowaną przy ulicy Czerniakowskiej na wysokości ul. Bartyckiej.

Wielkie zmagania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 12. Sygnał do startu dali wspólnie multimedalistka olimpijska Irena


Szewińska oraz Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy Wiesław Wilczyński.

Trasa poprowadziła ulicami Gagarina, Belwederską, Al. Ujazdowskimi, ulicą Piękna, Marszałkowską, Królewską, Krakowskim Przedmieściem i dalej Nowym Światem na Pl. Trzech Krzyży. Uczestnicy imprezy pobiegli Al. Ujazdowskimi, ulicą Piękną, Wiejską, Górnośląską i Myśliwiecką aż do mety przy Łazienkowskiej.

 

Trasa Biegnij Warszawo!
Ostatecznie wśród pań najlepsza okazała się Iwona Lewandowska (z czasem 35:14) a wśród panów Tola Bane z Etiopii. Uzyskując czas 28:46 ustanowił nowy rekord trasy.

Klasyfikacja mężczyzn:

Tola Bane - 28:46,
Łukasz Parszczyński z czasem 29:38,
Mariusz Giżyński z czasem 29:59.

Klasyfikacja kobiet:

Iwona Lewandowska - 35:14,
Patrycja Włodarczyk - 35:46,
Maria Cześnik - 35:52.

Dzięki wspaniałej pogodzie i panującej atmosferze wszystkim startującym udało się ukończyć bieg. Każdy z zawodników po przebiegniętym dystansie dostawał SMS z rezultatem swojego startu.Łącznie w imprezie wzięło udział blisko 14 000 osób czyniąc z niedzielnego wydarzenia największą tego typu imprezę w Europie Środkowo- Wschodniej.Kolejna edycja już za rok - 2 października 2011 roku.

Wróć